תזונה נכונה לשניים: אוכל וזוגיות

תזונה

למן הרגע הראשון שהכרתם, האוכל והשתייה היו חלק בלתי נפרד מהיחסים שלכם. ישבתם בדייטים הראשונים בפאבים ובמסעדות, בימים שבהם פחות התחשק לצאת התכרבלתם מול הטלוויזיה עם כוס יין ופסטה מעשה ידיכם להתפאר. אין זה מקרי כלל וכלל. המון מחקרים מצאו קשר ישיר בין אוכל לאהבה ולמערכות יחסים. האוכל נקשר בד בבד עם המון זיכרונות שלנו מהקשר, והוא מצטרף להנאה הגדולה שבשיתוף בן הזוג בתחושות ובחוויות שלנו.

מצד שני, אם לא מקפידים ביחד על תזונה נכונה ומסגלים הרגלים גרועים של אכילת ג'אנק פוד בכל פעם שמבלים ביחד, אם מטעמי נוחות, עצלנות, חוסר זמן, פינוק, עד מהרה מתחילים להיראות כמו בטטות, או במילים אחרות: כמו האנשים האלו שעם הצלילה לתוך הקשר מזניחים יותר ויותר את המראה שלהם. חשוב להקפיד על ספורט ועל תזונה נכונה גם ביחד וגם לחוד. זה גם מחזק מאוד את הקשר וגם מונע מאתנו לקחת אחד את השני פחות כמובן מאליו. וכן, זה גם סקסי שבן הזוג שלנו ממשיך להיראות טוב…

הרי לכם טיפים איך משלבים בין תזונה נכונה וזוגיות:

משתדלים תמיד לאכול ארוחת ערב ביחד – זה קשה להקפיד על זה לפעמים, כי לכל אחד יש לו"ז שונה וחוזרים אולי בשעות שונות מהעבודה, אבל ארוחת ערב משותפת תורמת מאוד לתחושת השייכות ולתחושת הנתינה של כל אחד מבני הזוג. זה כיף שלמרות שכולנו מתרוצצים כמו עכברים במרוץ החיים יש לנו את הפריבילגיה לעצור את הזמן מלכת לטובת רבע שעה אפילו משותפת. זה עדיף בעשרות מונים על מצב שכל אחד בזמן האישי שלו מחמם משהו במיקרו, ולרוב זה משהו לא טרי ולא בריא.

היום אני מכין לך מחר אתה מכין לי – חלק מהיופי בחיים משותפים הוא שאפשר להתחלק במשימות הבית ובמשימות הזוגיות. פינוק בן הזוג בארוחת ערב שהוכנה על ידי הצד השני היא אחד מהדברים הכיפיים ביותר שמעידים על נתינה והשקעה. לא יהיה זה הוגן וגם דיי מתיש אם בן זוג אחד יכין כל יום ארוחה לבן הזוג השני, אבל אם מתחלקים בימים, לפי הלו"ז של כל אחד, זה יכול להיות ממש כיף. רצוי להכין ארוחה שמבוססת על מאכלים בריאים, מגוונים, בלי שומן, בלי סוכר, בלי תיבול יתר.

ועם זאת, אוכל שהצד השני אוהב במיוחד. אפילו חביתה עם סלט וגבינה, זה כיף שמישהו מכין לך. לא חייבים ללכת כל ערב על ארוחת חמישה כוכבי מישלן.
היום מכינים את האוכל ביחד – רצוי שלפחות פעם בשבוע, למשל בסוף השבוע, תמצאו זמן להכין ביחד את האוכל. התחביב המשותף משמר מערכת יחסים בריאה ומאוזנת, ומשפר את הדינמיקה הזוגית. יש משהו רומנטי מאוד בבישול משותף.

לא אוכלים דברים כבדים מדיי עד שעתיים לפני השינה – אם יש לכם ערב פנוי ביחד, כדאי שלא תרגישו בו מנומנמים, כבדים ובטטיים. השתדלו בארוחת הערב המשותפת לאכול אוכל קליל שיאפשר לכם לעשות פעילות משותפת ביחד.
הפתיעו את בן הזוג עם "מתנות" בתיק – אין דבר כיפי יותר מלפתוח את התיק בעבודה ולמצוא לקט פירות שבן הזוג הכין לך או חטיפי אנרגיה שהוא יודע שאתה אוהב. הדברים הקטנים האלו מגבירים את הגעגוע, וכמובן שגם מונעים נשנוש של דברים פחות בריאים במהלך יום העבודה.