עונים לשאלות שלכם בנושא אוכל לגורי כלבים

מזון לגורי כלבים

הוא חמוד, הוא פרוותי, הוא אוהב לשחק אבל גור הכלבים שלכם גם צריך לאכול. אתם בוודאי רוצים לתת לו התחלה טובה לחיים ומחפשים בנרות מידע על מותגי אוכל לגורי כלבים. אז הגעתם בדיוק למקום הנכון.

גורי כלבים גדלים מהר, לכן כל כך חשוב לספק להם תזונה נכונה כבר מהרגע הראשון. תזונה נכונה תשפיע על ההתפתחות של הגור, על הבריאות שלו, על רווחתו ועל אושרו. אם התזונה נכונה הגור שלכם יגדל להיות כלב שמח, בריא ואנרגטי אך אם תבחרו בתזונה ירודה ולא מתאימה, הכלב צפוי לסבול מכך.

שאלות ותשובות בנושא אוכל לגורי כלבים

ליאור, בן 34, גבעת עדה שואל: "איך אני בוחר את האוכל הנכון לגורי הכלבים שאימצתי? יש מיליון מותגים וחברות שמוכרים מזון לגורים, אז מה הכי נכון ומתאים לגורי הכלבים שלי?"

תשובה: שלום ליאור, לכל כלב יש את הצרכים התזונתיים האינדיבידואליים שלו בנקודות חיים מסוימות. זו הסיבה שכל כך חשוב להתאים את המזון לשלב ההתפתחותי שבו נמצא הכלב. יש מזון לגורי כלבים שזה עתה נולדו. יש מזון לגורים בני חצי שנה ויש מזון לגורים בני שנה וחצי. כפי שציינתי גורי כלבים גדלים מהר מאוד, לכן חשוב לעקוב ולהתאים את המזון לגילאים של הכלבים שלך. שורה תחתונה: בדוק על גבי אריזות המזון והתאם את האוכל לשלב ההתפתחותי של הכלב ולגזע שלו.

מירה, בת 19, מושב כיסופים שואלת: "הגור החמוד שלי מתחיל לגדול והוא כבר לא כל כך גור כבר. מתי אני בעצם צריכה להחליף לאוכל לכלבים בוגרים?"

תשובה: התשובה לשאלה זו טמונה בגזע הכלב. אם יש לך כלב מגזע הנחשב קטן (עד 10 ק"ג משקל בוגר לערך) או לגזע בינוני (10-25 קילוגרמים) אז נהוג להחליף את האוכל בסביבות גיל שנה, לאוכל המיועד לכלבים בוגרים. אך אם מדובר בכלב מגזע הנחשב גדול (מ-25 קילוגרמים ומעלה) אז תקופת החלפת המזון המומלצת היא בין גיל 18 חודשים ל-24 חודשים. לגורים מגזעים גדולים לוקח קצת יותר זמן עד אשר הם מגיעים לגיל ההתבגרות, כך שהם למעשה נחשבים גורים עד שהם מגיעים לגיל שנתיים. אם את עדיין לא בטוחה מתי לעבור לאוכל של כלבים בוגרים, התייעצי עם הווטרינר שלך.

דימה, בן 47, כפר ורדים שואל: "הגור שלי מתחיל להתבגר ונראה לי שזה הזמן לעבור לאוכל של כלבים בוגרים. איך מעבירים את הכלב לאוכל הזה? יש משהו שצריך לדעת? לעשות לפני או אחרי?"

תשובה: שאלה טובה מאוד, דימה. התשובה שאתן כעת היא תשובה שהיא תמיד נכונה כאשר רוצים להחליף מזון חדש לכלב. חשוב שלא להעביר את הכלב לסוג חדש של אוכל בבת אחת, כי אם אך ורק בהדרגה. וזה נכון בין אם אתה מחליף בין מזונות לשלבי התפתחות שונים אך גם אם החלטת להחליף חברה או מותג חדש של אוכל.

רצוי לבצע את המעבר על פני 10 ימים, כאשר בכל יום מחליפים כמות גדלה והולכת של אוכל ישן – בחדש. הסיבה להדרגתיות היא שאנחנו לא רוצים לזעזע את מערכת העיכול של הכלב שלנו עקב חילוף האוכל. לבסוף, כאשר עוברים לאוכל עבור כלבים בוגרים יש לשים לב שגם היקף הארוחות והתדירות שלהן משתנה. כדאי מאוד לקרוא את ההמלצות על שקיות האוכל ובמקביל גם להתייעץ עם הווטרינר שלך באשר לתזונה האופטימלית לכלב שלך.

מאירה, בת 63, רמת גן שואלת: "הגור שלי מתחיל לגדול והוא מאוד אוהב את האוכל לגורי כלבים שאני רוכשת עבורו. האם אני חייבת להעביר את הכלב למזון עבור כלבים מבוגרים או שאני יכולה להמשיך לתת לכלב אוכל לגורים כל הזמן?"

תשובה: תראי מאירה, חשוב שתביני שיש הבדלים בין הצרכים של כלב בוגר לבין הצרכים של גור קטן. כאשר גורי כלבים גדלים הם זקוקים ליותר רכיבים מזינים ויותר קלוריות מאשר כלבים בוגרים. זו הסיבה שבמזון לגורי כלבים יש רמות גבוהות יותר של שומנים וחלבונים. רכיבים אלו מסייעים להתפתחות והם ממש כמו האומגה הבריאה שנמצאת בחלב אם.

אך מרגע שהגור כבר לא כל כך גור, הוא כבר לא צריך את התוספות הללו. הוא לא צריך יותר קלוריות, למשל, כך שאם הכלב הבוגר שלך ימשיך לצרוך אוכל לגורים הוא עלול לסבול מתופעות כגון השמנת יתר, וחבל.