מתכונים מצולמים: כך תעשו את זה יפה

תבלינים בצלוחיות

אתם מכינים תבשיל מעשה ידיכם להתפאר ורוצים לצלם אותו, שכולם יראו, שכולם יקנאו, שכולם יזילו ריר על המקלדת.  המון פעמים אתם בוחרים לבשל מנה כי ראיתם תמונה מגרה שלה בתפריט ואתם רוצים להראות שיצא לכם בול אותו דבר. אין ספק שהביטוי לאכול עם העיניים משחק פה תפקיד משמעותי והאוכל כבר הפך מזמן לאמנות, למוצג שיש לצלם ולהתפאר מיופיו.

שפע תכניות הבישול ומבחר ספרי המתכונים והאפליקציות להכנת מתכונים העניקו למראה של האוכל חשיבות גדולה פי כמה והיום כבר לא צריך לטעום מנה כדי להתענג עליה. יש לנו כמה המלצות בשבילכם איך מצלמים מתכונים מצולמים הכי סקסי והכי מגרה שרק יכול להיות.

ויהי אור!

חשוב שהאוכל המצולם יהיה מואר היטב. מאוד מומלץ לצלם את המנה ליד החלון ליד אור טבעי ונעים. מומלץ גם לחזק את הצילום עם פלאש שיוחזר מהתקרה או הקיר הלבן כדי להעניק תאורה מאוזנת יותר שמעדיפה את הצל. אבל באמת, אין על אור יום כדי לדאוג שהאוכל ייראה טבעי ומפתה.

אם בא לכם להשתעשע עם התאורה וליצור צילום אמנותי, אתם מוזמנים לצלם מזווית אור שמאירה מצד מסוים או לשחק עם משחקי אור חם וקר. זה יכול לתת לאוכל אופי מעניין.

אקססוריז
חשוב לתת את הדעת לא רק לסידור של המנה אלא גם להקשר הכללי של הצילום. כאשר למשל שמים את האוכל בתוך צלחת או קערה עם כל סידור השולחן מסביב, מאוד כדאי לא לדחוס על התמונה יותר מדיי.

כדאי לשים אביזר אחד או שניים כמו פרחים, קישוט שולחני, סכו"ם. האביזרים הללו יהיו ממוקמים בעמדות רקע בתמונה. חשוב שלא ייגנב הפוקוס מהאוכל המצולם ושהאביזרים יהיו רק ניצבים שנותנים אווירה לצילום.

סטיילינג

האופן שבו האוכל מסודר על הצלחת קריטי לא פחות מאשר הצילום עצמו. תנו את הדעת לשילוב בתמונה בין צבע וצורות, הקפידו על פוקוס על התמקדות העיניים בתבשביל עצמו. כדאי להסתכל בספרי בישול כדי לקבל רעיונות איך עושים את זה מעניין. שיטה לשפצור המראה של האוכל היא למשוח את האוכל בזמן על ידי מברשת. השמן מעניק גלורי מלאכותי שמשדרג את איכות הצילום. זה נכון במיוחד לגבי צילום של מאפים. נכון, זה מלאכותי, אבל יש לכם אינטרס למתכון מצולם מושלם, לא?

הזווית הנכונה
אחת מהטעויות הגדולות ביותר בצילום מזון היא לצלם את האוכל היישר ממעל במבט ישיר על הצלחת.. לפעמים זה עובד טוב, למשל כשמצלמים מרק. אבל במרבית המקרים יתקבל צילום הרבה יותר טוב על ידי זווית קרובה מלמטה קרוב לקו הצלחת או קצת מעל. תנסו את זה ותיווכחו בעצמכם.

פוקוס על חלק במנה

לפעמים אם מתמקדים באזור אחד בלבד של המנה זה יכול להיות מעניין יותר ולהדגיש יסודות שונים ולגרום למנה להיראות עוד יותר מפתה ומעוררת תיאבון.